+38 (073) 938 7943 | Вт-Нд | 10:00-16:00

Вогонь і Кров

Вогонь і Кров / Автор: Юнгер Ернст , Издательство: Пломiнь, Страниц: 336, Переплет: Твердый, ISBN: 978-966-97851-0-7.
200 грн
Автор: Юнгер Эрнст
Видавництво: Пломінь
Рік випуску: 2018
Кількість сторінок: 336
Формат видання: 145х215 мм
Обкладинка: Тверда обкладинка
Мова видання: Українська
Штрихкод: 978-966-97851-0-7

Аннотация к книге "Вогонь і Кров"

«Вогонь і кров»: маленький уривок великої битви — повість Ернста Юнґера, написана в 1925 році. Підзаголовок книги, «Маленький уривок великої битви», на думку дослідників, вказує на те, що автор претендує на об’єктивне висвітлення всієї кампанії та розповідає лише про те, що бачив на власні очі.

Книга написана за воєнними щоденниками письменника, котрий документував переживання та осмислення війни під час останнього масштабного німецького наступу на позиції союзників навесні 1918 року.

На відміну від першого роману «В сталевих грозах», Юнґер детальніше описує свої роздуми та відчуття про підготовку до наступу та перебіг бойових дій. Дослідники вважають, що в книзі викладені ідеї та висновки, які автор уже постфактум приписує собі 23-річному. Водночас пишуть, що попри ретельне редагування, автор дотримувався ледь не документальної стилістики.

Автор мемуарів переживає смерть більш як половини власної роти внаслідок влучання ворожого снаряду, після чого письменник вдається до омислення нового типу війни, в якій народжується й новий тип людини – Робітник. Ці роздуми, на думку дослідниці Олени Семеняки, пов'язані з рефлексіями на тему титанізму як духовно-історичного стану сучасності, породженого явищем індустріальної війни, коли техніка вперше відсвяткувала свій жорстокий тріумф над людиною.

Одними з найцікавіших міркувань у книзі є осмислення ролі техніки та її впливу на зміну характеру ведення війни. Автор рефлексує щодо поняття «Materialschlacht», що перекладається з німецької як «війна на виснаження». Попри знецінення ролі людини у війні, для Юнґера все ще лишається місце для авантюри та подвигу:

«Ми всі спізнали це відчуття, що людина – це більше, ніж матеріал, якщо вона протиставляє йому власну стійкість, і яку би не вигадали силу – немає жодної, яка могла би зломити спротив хороброго серця».


Покупайте книгу Вогонь і Кров в книжном интернет магазине Good-Book. Доставка по всей Украине. Винница, Луцк, Днепр, Житомир, Ужгород, Запорожье, Ивано-Франковск, Киев, Кропивницкий, Львов, Николаев, Одесса, Полтава, Ровно, Сумы, Тернополь, Харьков, Херсон, Хмельницкий, Черкассы, Чернигов, Черновцы
Теги продукту